Забудьте про магазинні фарби: як зробити ідеальні великодні яйця з природних барвників

Фарбовані яйця – незмінний символ Великодня, який традиційно присутній у кожному святковому кошику. Сьогодні існує чимало варіантів їх прикрашання, і команда UAportal підготувала один цікавий та водночас простий метод. Його розповів український Instagram-блогер Петро Даниш.
Найкращий час для фарбування крашанок і писанок – це Велика субота, коли всі основні приготування вже завершені, а вдома панує спокійна атмосфера. Це дозволяє повною мірою насолодитися творчим процесом. Окрім того, є й практична причина: яйця, зварені та пофарбовані напередодні, залишаються свіжими до самого свята.
Цьогоріч пропонуємо відмовитися від магазинних барвників і використати натуральні – з продуктів, які часто вже є на кухні. Такий підхід не тільки безпечний і екологічний, а й дозволяє отримати красиві, оригінальні крашанки. Щоб яйця не тільки набули яскравих відтінків, а й не потріскали під час варіння, радимо дотримуватись кількох простих, але ефективних порад.
Читайте також: Паска-крафін з чотирма різними начинками: рецепт
Щоб отримати крашанки з глибоким зеленим відтінком, цікавими візерунками та жовтими акцентами, вам знадобляться всього три прості інгредієнти. Перш за все – лушпиння від цибулі. Його необхідно подрібнити ножицями на дрібні фрагменти. Далі знадобиться звичайний білий папір – його також ріжемо на вузькі смужки й додаємо до лушпиння в ту саму миску. Співвідношення компонентів можна змінювати на власний смак. Усе добре перемішуємо.
Сирі білі яйця змочуємо водою, щоб вони стали злегка вологими, і обкатуємо в суміші з лушпиння та паперу. Після цього кожне яйце загортаємо в марлю разом з налиплими елементами й щільно зав’язуємо. Те саме робимо з усіма яйцями.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Публикация от Петро Даниш (@petro_danysh)
У велику каструлю на дно висипаємо трохи чаю каркаде. Обережно викладаємо туди підготовані яйця в марлі, заливаємо водою так, щоб повністю покрити, й ставимо на плиту. Додаємо ложку солі. Після закипання варимо ще 2–3 хвилини, потім знімаємо з вогню й залишаємо охолоджуватись прямо у відварі.
Коли вода повністю охолоне, виймаємо яйця ложкою, акуратно розрізаємо марлю й знімаємо залишки паперу та лушпиння. Для чистоти промиваємо кожне яйце в мисці з водою – і все, великодні шедеври готові!
Раніше ми розповідали про дуже просту випічку до Великодня, яка вдасться кожному за цим рецептом.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!