ukr
русский

Як зрозуміти, що собака щасливий: ветеринари назвали 6 основних ознак

Ціхоцька Марія

Як зрозуміти, що собака щасливий: ветеринари назвали 6 основних ознак
Ключ до щастя собаки – це її добробут

Більшість господарів собак, без сумніву, хотіли б знати, що насправді відчуває їхній улюбленець. На жаль, тварини не можуть розповісти про свої емоції, тому важко визначити, чи вони щасливі.

Проте ветеринари пояснюють, на що варто звернути увагу, аби зрозуміти емоційний стан собаки, і що можна зробити, щоб покращити його самопочуття. Як зазначає ветеринарний біхевіорист Кейт Андерсон із Корнельського університету, ключ до щастя собаки – це її добробут. Він починається із базових речей: улюбленець не повинен голодувати, відчувати спрагу, біль, страх чи дискомфорт. Лише за таких умов собака може почуватися по-справжньому добре. Про це передає HuffPost.

Ознакою внутрішнього спокою є розслаблена поведінка. Якщо у пса немає фізичного чи емоційного напруження, він рухається легко, його вуха не притиснуті назад, а хвіст перебуває в природному положенні. За словами ветеринарки Крісті Флінн з Університету Міннесоти, щасливий собака не напружує тіло, рівномірно стоїть на всіх лапах і не проявляє ознак тривоги, наприклад, не підіймає одну лапу або не відкидається назад. Їй також доводилось бачити собак, які просто лежать на сонці або спокійно відпочивають на боці — це яскрава демонстрація задоволення життям.

Міміка обличчя теж може свідчити про емоційний стан тварини. Оскільки лицьові м’язи у собак схожі з людськими, ветеринари радять звертати увагу на очі та рот. Розслаблене обличчя без насуплених брів і напруження навколо очей вказує на гарне самопочуття.

Читайте також: Стрес у собаки: кінолог розповів, як допомогти вашому улюбленцю заспокоїтись

Ще однією важливою складовою емоційного балансу є сталий розпорядок дня. Собаки, як маленькі діти, краще почуваються у передбачуваному середовищі. За словами Андерсон, хоча вони іноді прагнуть новизни, постійні зміни — наприклад, у графіку господаря — можуть викликати в них стрес.

Регулярна фізична активність також має значення. Прогулянки, ігри та тренування не лише підтримують собаку в добрій формі, а й приносять радість. Андерсон вважає це частиною збагачення — елементом турботи про себе у тваринному житті. А Флінн додає, що навчання та дресирування допомагають зберігати розумову активність собаки в будь-якому віці й водночас зміцнюють зв’язок з господарем.

Крім того, важливо забезпечити собаці почуття безпеки. Деякі пси — товариські, інші — більш замкнуті. Якщо ваш улюбленець належить до останніх, важливо захищати його межі: попереджати гостей, щоб ті не торкалися собаки без дозволу, і не дозволяти стороннім втручатися в його простір. Як підсумовує Флінн, власник не повинен піддавати собаку ситуаціям, які викликають у нього дискомфорт — навіть через соціальний тиск з боку людей.

Нагадаємо, ми вже писали, чому собака відмовляється від прогулянок.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!