Як навчитися говорити "ні": 3 корисних лайфхаки
Коли ми стикаємося з людьми, які користуються нашою готовністю допомогти, важливо вміти сказати "ні". Відмова демонструє нашу силу, а не слабкість. UAportal розповів, як впоратися з цим, не відчуваючи дискомфорту.
Розставте пріоритети для себе
Припустимо, ваші батьки – затяті фанати свого заміського відпочинку. Вони наполягають на тому, щоб ви допомагали їм у господарстві кожні вихідні. Чітко скажіть, що ви можете приїжджати лише раз на місяць.
По-перше, у вас є своє особисте життя, по-друге, у вас є плани на вихідні, і ви маєте право проводити їх так, як вам подобається. І, нарешті, їхня заміська нерухомість – це їхній власний вибір.
Читайте також: Три лайфхаки, які допоможуть покращити відносини: "5 мов кохання" та техніки спілкування
Не відповідайте на невисловлені прохання
Колега зітхає і згадує, що до зарплати ще 10 днів, а її дитині терміново потрібен новий спортивний костюм. Вони очікують, що ви запропонуєте допомогу і позичите їм гроші, особливо якщо ви показали, що завжди готові прийти на допомогу іншим. Почніть ігнорувати таку поведінку з боку оточуючих.
Уникайте виправдань
Будь-яка форма виправдання – це пастка. Знайомий повідомляє вам, що буде у вашому місті кілька днів і хотів би зупинитися у вас. Вам цього зовсім не хочеться, але ви одразу ж починаєте шукати причини для відмови, попутно вибачаючись.
Натомість будьте відвертими і скажіть, що вам це незручно, але ви знаєте недорогий готель неподалік. Якщо у відповідь почуєте незадоволення, то ви маєте справу з маніпулятором. Такі люди зосереджені лише на власних інтересах і нехтують бажаннями інших.
Нагадаємо, ми вже писали, як легко та швидко розкрити свій потенціал.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!