ukr
русский

Як доглядати за фіалками в зимовий період, щоб не загинули: прості правила

Билім Олена

Як доглядати за фіалками в зимовий період, щоб не загинули: прості правила
Фіалки. Джерело: Julia Filirovska/pexels.com

Фіалки, як і всі теплолюбні рослини, вимагають дбайливого догляду взимку. Експерти радять тримати їх на підвіконні з видом на північ або на захід, поливати відстояною водою кімнатної температури раз у два дні та підтримувати температуру в приміщенні в межах 20-25 градусів.

Узимку фіалки не потрібно підживлювати, а для того, щоб вони цвіли ще довше та пишніше, можна використовувати дріжджі.

Читайте також: Забиратимуть енергію – які дерева не можна садити поруч з будинком

Ґрунт, на якому ростуть фіалки, має бути вологим. Якщо ви збираєтеся залишити фіалки на тривалий час самих вдома, то можна обгорнути горщики вологою тканиною, або розкласти у вазони розмочені гідрокульки.

Температура, при якій фіалки почуватимуть добре та активно цвістимуть – це 20-25. Тому потрібно уважно стежити, аби квіти не померзли. Однак якщо у приміщенні буде жарко, фіалки сохнутимуть.

Пересаджувати фіалки взимку можна, але не бажано. Якщо виникла така необхідність, то молодим рослинам грунт міняється частково, а дорослим потрібно повністю змінити ґрунт.

Якщо ви хочете, щоб ваші фіалки квітнули довше, можна використовувати дріжджі для підживлення рослин. Дріжджі – це одноклітинні гриби, що містять багато корисних для рослин речовин, зокрема вітамінів, амінокислот, мікроелементів та ферментів. Вони сприяють поліпшенню харчування рослин, зміцненню їх імунітету, стимулюванню росту та розвитку коренів і листя.

Читайте також: Не робіть це з орхідеями: що заборонено при вирощуванні цієї тропічної квітки

Для приготування розчину з дріжджів для фіалок вам знадобляться наступні інгредієнти:

  • 10 г свіжих дріжджів або чайна ложка сухих;
  • Літр теплої води.

Змішайте дріжджі з цукром у невеликій місткості та залиште на 15-20 хвилин для бродіння. Потім розведіть отриману суміш у воді та перемішайте. Отриманий розчин можна використовувати для поливу фіалок раз на два тижні.

Нагадаємо, ми вже писали, які кімнатні рослини не варто тримати вдома.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!