ukr
русский
English

Чому потрібно їсти зранку волоські горіхи

Олег ШвецьОлег Швець

Чому потрібно їсти зранку волоські горіхи
Чому потрібно їсти зранку волоські горіхи

50 грамів волоських горіхів на сніданок прискорює реакцію та покращує пам'ять впродовж дня порівняно з еквівалентним за калорійністю сніданком без горіхів.

Про це йдеться у дослідженні американських науковців з університету Редінга, університету Вінчестера та дослідницького центру харчування людини при університеті Тафтса. Його результати були опубліковані в журналі Food&Function.

 ЗВ'ЯЗОК МІЖ ГОРІХАМИ ТА КОГНІТИВНИМИ ФУНКЦІЯМИ

Їжа, яку споживає людина, є одним з найважливіших факторів способу життя, що впливає на когнітивні функції. Добре збалансоване харчування, багате на поживні речовини, здатне покращити розумові функції протягом усього життя.

Одним із продуктів, що пов'язані з когнітивним здоров’ям, є горіхи, і декілька досліджень виявили позитивний зв'язок між регулярним вживанням горіхів і розумовими функціями.

До прикладу, проспективне дослідження Doetinchem Cohort Study виявило, що вищий рівень споживання горіхів позитивно впливає на пам'ять, швидкість обробки інформації, когнітивну гнучкість й загалом на когнітивну функцію у дорослих людей середнього віку. А дані дослідження Nurses' Health Study показали, що літні жінки, які споживають п'ять і більше порцій горіхів на тиждень, мають кращу когнітивну функцію, ніж ті, хто їх не їсть.

Доклінічні дослідження також продемонстрували переваги вживання волоських горіхів. У випадку з гризунами це сприяло покращенню робочої пам'яті при виконанні завдання "Водний лабіринт Морріса" (тест здатності до формування просторових уявлень), а також поліпшенню навчання та пам'яті в лабіринтах.

Переваги волоських горіхів для мозку можуть бути пов'язані з їх специфічним вмістом поживних речовин, оскільки вони мають високий вміст омега-3 жирних кислот, білків (пептидів) та флавоноїдів (поліфенолів).

 ПРО ЩО КАЖУТЬ РЕЗУЛЬАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Науковці вивчали, як сніданок, багатий на волоські горіхи, впливає на когнітивні функції та настрій у здорових молодих людей протягом дня, а також потенційні неврологічні та фізіологічні механізми, які можуть пояснити будь-які переваги.

У дослідженні взяли участь 32 здорових молодих людей віком 18-30 років, які споживали як сніданок з волоськими горіхами (які додавали в мюслі чи йогурт), так і в окремих випадках звичайний сніданок без горіхів. Учасники проходили різні когнітивні тести, а їхня мозкова активність відстежувалася протягом шести годин після вживання сніданку.

Записи мозкової активності виявили зміни в нейронній активності, які свідчать про те, що волоські горіхи допомагають мозку працювати ефективніше під час виконання складних розумових завдань. А зразки крові показали позитивні зміни в рівнях глюкози та жирних кислот — обох факторів, які можуть впливати на роботу мозку.

Згідно з результатами, після сніданку з волоськими горіхами в учасників покращувалась швидкість реакції протягом дня, в той час як поліпшення пам'яті спостерігалося пізніше впродовж дня.

Необхідно провести додаткові дослідження, щоб з'ясувати, як харчування, що містить волоські горіхи, може покращувати когнітивні функції людини в довгостроковій перспективі.