У Мексиці знайшли конусоподібні гробниці з останками людей, яким понад 3000 років (фото)
Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) оголосили про відкриття 10 конусоподібних гробниць у Чапультепекському лісі, великому міському парку в столиці Мексики.
Гробниці, які датуються раннім і середньою докласичним періодами (2500-400 рр. до н. е.) історії Мезоамерики, були знайдені в результаті робіт по будівництву лінії канатної дороги, пише Newsweek.
"Це дуже особлива похоронна архітектура", – сказала координаторка розкопок Марія де Лурдес Лопес Камачо. За її словами, подібні гробниці знайдено й в інших районах стародавньої Мексики.
Читайте також: У Болгарії знайшли могилу 5 тисячоліття до н.е., повну золотих артефактів: найважливіша археологічна знахідка в історії країни
Всередині гробниць археологи виявили останки п’яти осіб – чотирьох жінок і одного чоловіка, майже всі вони були молодими людьми на час смерті.
Під час розкопок дослідники знайшли різноманітні матеріали: чотири оленячі роги, що використовувалися як знаряддя праці, пуансони, текомати сграфіто, увігнуто-опуклий кубок, значна кількість жіночих фігурок, фрагмент сланцевого диска, посудини і статуетки зі схематичними рисами, яких археологи називають "привидами".
"Всі докази, виявлені на цьому місці, підкреслюють складність соціальних практик і виробничої діяльності, наприклад сільського господарства, виготовлення кераміки та будівництва, у докласичний період", – сказала Лопес Камачо.
"Саме в цей період було закріплено багато характерних рис мезоамериканських суспільств, які збережуться в наступних століттях", – додала вона.
Це відкриття є важливим внеском у наше розуміння ранньої історії Мезоамерики. Воно свідчить про існування розвиненого суспільства в цьому районі понад 3000 років тому.
Нагадаємо, у Греції знайшли чудово збережені останки чоловіка, який загинув від цунамі 3600 років тому.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!