На Криті випадково знайшли мінойську гробницю, якій 3400 років (фото)
Археологи з Греції виявили неушкоджену камерну гробницю пізнього мінойського періоду, яка датується 1400-1200 роками до нашої ери. Гробниця була виявлена поблизу міста Ієрапетра, східний Крит. Вона містила тіла двох невідомих чоловіків, що жили у мінойську бронзову добу.
Гробниця особливо примітна тим, що мінойські поселення частіше зустрічаються в низовинах і рівнинах країни, ніж у гірському регіоні Єрапетра. Це свідчить про те, що мінойці поширилися на гірські райони Криту набагато раніше, ніж вважалося раніше, пише Greek Reporter.
Також читайте: Відтворено обличчя раба, якого жорстоко вбили в римській Британії 1700 років тому (фото)
"Це відкриття має важливе значення для нашого розуміння мінойської цивілізації/ Воно показує, що мінойці були більш поширеними, ніж ми думали, і що вони мали вплив на різні райони Криту", — сказав Аргіріс Пантазіс, заступник мера Ієрапетри.
Гробниця була виявлена фермером, який паркував автомобіль у своєму оливковому гаю. Коли земля під його колесами піддалася, фермер виявив зяючу порожнечу, яка містила стародавнє поховання.
Усередині гробниці археологи виявили два скелети, які сиділи навпочіпки. Вони були поховані з чашею та 14 високоякісними орнаментованими грецькими ритуальними глеками або амфорами.
Гробниця була закрита за кам’яною стіною і не була порушена пограбуванням протягом тисячоліть. Це дає археологам унікальну можливість вивчити мінойську культуру та суспільство.
Раніше археологи у Польщі поблизу українського кордону виявили залізний скарб римської доби.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!