ukr
русский

Як зрозуміти, що ваш кіт сумує: топ очевидних ознак

Ціхоцька Марія

Як зрозуміти, що ваш кіт сумує: топ очевидних ознак
Часто навіть спокійні домашні улюбленці переживають тугу чи стрес мовчки

Коти не вміють плакати чи скаржитися на настрій, як це роблять люди, але це зовсім не означає, що їм завжди добре. Часто навіть спокійні домашні улюбленці переживають тугу чи стрес мовчки, і господарям варто навчитися розпізнавати ці сигнали.

Одним із тривожних проявів може стати втрата інтересу до гри. Якщо ваш кіт раніше активно ганяв м'ячик або інші улюблені іграшки, а тепер майже не рухається, це може свідчити про емоційне виснаження чи нудьгу. Так само серйозним симптомом є зміна апетиту. Коти, як і люди, здатні реагувати на стрес відмовою від їжі або, навпаки, переїданням. Такі коливання не варто ігнорувати, адже вони можуть бути наслідком як психоемоційного, так і фізичного стану. Про це пише РБК.

Ще однією важливою ознакою може стати зміна туалетних звичок. Якщо тварина починає ігнорувати лоток, хоча раніше цього не робила, це не завжди свідчить про хворобу або протест. Іноді це сигнал про внутрішню тривогу або нестачу уваги. У таких випадках деякі коти стають замкненими й уникають контактів, інші ж — навпаки, не відходять від господаря, ніби вимагаючи постійної присутності.

Поведінка, пов’язана з голосом, також може змінитися. Кіт, який зазвичай був балакучим, раптом замовкає або починає надмірно нявкати. Це своєрідна мова тварини, яка свідчить про її емоційний стан. Часто господарі сприймають постійне нявкання як ознаку статевого інстинкту, але дуже часто це просто заклик до взаємодії або прояв туги.

Читайте також: Стрес у собаки: кінолог розповів, як допомогти вашому улюбленцю заспокоїтись

Іноді ознакою стресу стає надмірне вилизування. Якщо кіт майже безперервно доглядає за своєю шерстю, це може бути не проявом охайності, а способом заспокоїти себе. У складних випадках тварина навіть може виривати собі шерсть чи ковтати її.

Якщо улюбленець раптово змінює звичне місце сну й починає ховатися серед ваших речей або в затишних кутках, це може означати, що він шукає відчуття безпеки й намагається впоратися зі стресом. Також тривогу викликає деструктивна поведінка — якщо кіт раптом починає шкодити речам або перевертати предмети, це може бути спробою впоратися з емоційним напруженням або привернути вашу увагу.

У таких ситуаціях важливо не карати кота — це лише посилить його стан. Краще звернутися до ветеринара не лише для перевірки фізичного здоров’я, а й зважити на нещодавні зміни в домі: нові люди, переїзд, ремонт. Ці фактори здатні викликати глибоку емоційну реакцію. Більше взаємодії, уваги, тепла та стабільності допоможуть вашому улюбленцю знову відчути себе в безпеці й повернутися до звичного життя.

Нагадаємо, ми вже писали, чому собака відмовляється від прогулянок.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!