ukr
русский

Як отримати щедрий врожай помідорів і баштанних: секрети підживлення під час цвітіння

Анастасія Крищук

Як отримати щедрий врожай помідорів і баштанних: секрети підживлення під час цвітіння
Секрети багатого врожаю помідорів і баштанних. Джерело: Freepik

Цього року на ділянці помідори вже почали активно цвісти, а також з’явилися перші зав’язі. Досвідчена городниця радить підживлювати їх "баковою сумішшю", яку розпилює на листя.

Це допомагає отримати багатий урожай – великі, солодкі плоди, а також захистити рослини від хвороб. Особливо важливо підтримувати зав’язування плодів на верхніх гілках, особливо коли погода нестабільна, і чергуються прохолодні та сонячні дні, пише ТСН.

Так само цим розчином підживлюється і баштан. Незважаючи на раннє висаджування розсади та мінливі погодні умови, баштанні культури добре прижилися і активно ростуть. Це ще раз підкреслює, наскільки важливе своєчасне внесення добрив для здоров’я рослин та їхнього плодоношення.

Для обробки помідорів і баштанних овочів рекомендується використовувати таку суміш для обприскування:

Борна кислота: 10 грамів на 10 літрів води. Бор – це мікроелемент, який має вирішальне значення під час цвітіння і формування плодів. Він забезпечує правильне формування пилку, його життєздатність та успішне запліднення квіток. Якщо бору недостатньо, квітки можуть опадати, а зав’язування плодів буде слабким. До того ж борна кислота має фунгіцидні властивості, що допомагає рослинам захищатися від деяких грибкових захворювань. Особливо корисна вона для помідорів, огірків і картоплі.

Читайте також: Щоб буряк ріс, як на дріжджах: чим і коли варто підживити для рекордного врожаю

Монофосфат калію: 10 грамів на 10 літрів води. Це добриво є важливим джерелом фосфору та калію – ключових макроелементів для рослин у період цвітіння і плодоношення. Фосфор сприяє розвитку кореневої системи та активує енергетичні процеси, а калій покращує якість плодів, збільшує їх розмір і солодкість, а також підвищує стійкість рослин до хвороб. Крім того, калій допомагає рослинам ефективніше адаптуватися до погодних стресів.

Інгредієнти слід ретельно розчинити у невеликій посудині, постійно помішуючи до повного розчинення, після чого перелити у бак обприскувача.

Обробку бажано виконувати вранці за відсутності сильного вітру та яскравого сонця. Це забезпечить рівномірне нанесення розчину на листя і кращу його засвоюваність рослинами. Також варто переконатися, що найближчим часом не прогнозується дощ, аби суміш не була змита. Обприскування слід робити рясно, щоб засіб покрив усі частини рослини.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи завадять дощі врожаю картоплі в Україні.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!