Були ізольовані сто тисяч років: в Арктиці знайшли нових істот (фото)
Гренландські та датські дослідники виявили в Арктиці новий тип кільчастої нерпи, яка живе в Айсфіорді поблизу Ілуліссата в Західній Гренландії.
Тюлень Кангія, як його називають місцеві мисливці, відрізняється від звичайних арктичних кільчастих тюленів розміром, зовнішнім виглядом і генетикою. Він значно більший і має суттєво інший колір і малюнок хутра, пише SciTechDaily.
Також читайте: Вчені випадково виявили новий вид ящірок в Австралії (фото)
Дослідники використовували супутникові передавачі, підрахунок популяції та аналіз ДНК зразків тканин, щоб описати цей новий вид. Вони виявили, що тюлені Кангія переважно залишаються всередині Айсфіорду і мають невелику постійну популяцію, яка оцінюється в 3000 особин.
Генетичні дослідження показали, що тюлені Кангія були генетично ізольовані від інших арктичних нерп протягом понад 100 000 років.
Науковці зауважують, що відкриття тюленя Кангія є важливим, оскільки воно підкреслює, що людство все ще багато чого не знає про різноманітність організмів в Арктиці.
Дослідники вважають, що в Арктиці можуть існувати й інші, ще невідомі види тварин, які адаптувалися до складних умов арктичного клімату.
Пропонуємо дізнатися, як біля берегів Австралії вчені випадково виявили дивну акулу-демона з яскравими білими очима.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!