Різдвяна кутя за "бабусиним рецептом": які продукти потрібні
Кутя – традиційна страва на різдвяному столі. Вона має глибокі корені в українських обрядах та звичаях. Цю страву готують не лише на Святвечір та Різдво.
Існує кілька варіантів приготування куті, які різняться за складом та призначенням. Багата, щедра та скромна кутя подаються в різні святкові періоди.
Читайте також: Що не варто додавати в кутю, щоб не зіпсувати її
У давнину кутя використовується як частування під час поминальних обрядів. Її головними складовими є зерна пшениці та мак. А на Святвечір готували щедру кутю – солодку. Якщо меду у хаті не було, до куті додавали наваристий солодкий узвар.
Для ідеальної куті важливо вибрати якісний мак, оскільки його якість значно впливає на смак страви. Пробуйте мак перед тим, як додавати у страву – він не повинен гірчити. До щедрої куті додають родзинки, горіхи, сухофрукти. За бажанням, можна додати халву, чи ягоди з компотів.
Рідка кутя з узваром за бабусиним рецептом:
Склянку пшениці (перловки, ячменю) заливають двома склянками холодної води й залишають замочуватися на всю ніч. Потім зерно відварюють до готовності.
Мак треба залити окропом та через 30 хв відлити з нього зайву воду. Пропарений мак треба потовкти у ступці, чи перемолоти блендером.
Читайте також: Як правильно обрати мак для куті, аби він не був гірким
У готову кашу додають перетертий мак, розмочений світлий ізюм та сухофрукти, трохи просмажені волоські горіхи, які треба подрібнити.
Зрештою кутя заливалася солодким узваром.
Пропонуємо дізнатися про обов'язкові 12 страв на Святвечір.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!