ukr
русский
English
Polski

Як виник забобон про розбите дзеркало і чи воно правдиве

Марина Грамович

Як виник забобон про розбите дзеркало і чи воно правдиве
Як виник забобон про розбите дзеркало

UAportal підготував статтю про забобони про розбите дзеркало в українській культурі. У статті будуть розглянуті витоки забобонів та причини його збереження з плином часу, приклади його використання в українській літературі, а також еволюція ставлення до забобонів з плином часу.

Походження

Забобон, пов'язаний з розбитим дзеркалом, існував в українській культурі багато століть. Вважається, що якщо розбити дзеркало, воно принесе сім років нещастя тому, хто його розбив.

Читайте також: Якщо в будинок залетів птах – які забобони та прикмети пов'язані з птахами

Походження цього повір'я не зовсім зрозуміле, але вважається, що воно виникло у стародавніх римлян, які вірили, що в дзеркалах зберігається душа людини. Тому здавалося, що якщо розбити дзеркало, то це завдасть шкоди душі людини.

Згодом це повір'я передавалося з покоління в покоління і стало поширеним забобоном в українській культурі. Деякі люди вірять, що розбите дзеркало може завдати шкоди оточуючим, що тільки посилює страх і тривогу, пов'язані з цим забобонами.

Приклади у літературі

Забобон, пов'язаний з розбитим дзеркалом, фігурує у кількох творах української літератури. Один із найвідоміших прикладів – повість українського письменника Миколи Гоголя "Вечори на хуторі поблизу Диканьки". У повісті герой розбиває дзеркало, після чого з ним відбувається ряд нещасливих подій, причиною яких, як вважається, є дзеркало.

Читайте також: Що робити, якщо розсипала сіль і що це означає

Сучасне ставлення

Попри поширеність забобонів про розбите дзеркало в українській культурі, ставлення до нього згодом змінилося. Якщо одні люди досі вірять у ці забобони і вживають запобіжних заходів, щоб не розбити дзеркало, то інші вважають його застарілим та ірраціональним повір'ям.

У сучасній українській культурі забобони про розбите дзеркало часто розглядаються як невинна традиція, яка передається з покоління до покоління. До нього ставляться не так серйозно, як раніше, і багато людей розглядають його як спосіб долучитися до своєї культурної спадщини.

Раніше ми писали про те, чому не можна дарувати квіти в горщику, а також про прикмети та забобони, пов'язані з приходом гостей.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал !