ukr
русский
English
Polski

Часник, сіль, зозуля: Які забобони вказують на добро в українській культурі

Владислав Москаленко

Часник, сіль, зозуля: Які забобони вказують на добро в українській культурі
Забобони та заборони, що вказують на добро в українській культурі

Забобони та заборони відіграють важливу роль у формуванні культурної ідентичності та підтримці культурної наступності. UAportal підготував добірку найцікавіших і найзначніших забобонів, які вказують на добро.

В українській культурі з хлібом пов'язана низка забобонів. Наприклад, вважається поганою прикметою перевернути буханець хліба догори або залишити шматок хліба лежати на підлозі. В основі цих забобонів лежить віра в те, що хліб є священною їжею, до якої слід ставитися з повагою.

Читайте також: Чому не можна переступати через лежачу людину – прикмети та забобони

Ще одним важливим забобоном в українській культурі є віра в силу часнику. Вважається, що якщо носити гірлянду з часнику на шиї, це відлякає злих духів і захистить від хвороб. Також вважається, що якщо повісити часник біля вхідних дверей будинку, це принесе удачу та процвітання.

Сіль також є потужним символом в українській культурі та асоціюється як із гостинністю, так і із захистом. Заведено пропонувати гостям хліб та сіль, коли вони приходять, на знак вітання та дружби. Крім того, вважається, що посипання сіллю периметра будинку створює захисний бар'єр від негативної енергії та злих духів.

Птахи – ще один найпоширеніший елемент українських забобонів. Наприклад, вважається, що побачити ластівку або почути зозулю – до успіху. Проте вважається, що побачити ворону – до нещастя. Ці повір'я ґрунтуються на символізмі птахів як посланців добра і зла.

Нагадаємо, що заборони та забобони в Україні відіграли значну роль у формуванні культурної самобутності країни. Тому UAportal розповідає про найбільш поширені забобони та заборони, які існують в українському побуті та сімейному житті.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал !