русский
Наука

Від мозку мишей до сечі людини: історики розкрили рецепт зубної пасти давніх римлян

Билім Олена

Від мозку мишей до сечі людини: історики розкрили рецепт зубної пасти давніх римлян
Історики дослідили звички римлян по догляду за зубами

Історики докладно дослідили аспекти турботи про гігієну в Стародавньому Римі та виявили дивовижний рецепт зубної пасти, яка залишає за собою сліди ексцентричності та високого ступеня гігієнічної дбайливості.

За результатами недавніх досліджень, з'ясувалося, що давні римляни приділяли велику увагу догляду за ротовою порожниною. У давнину римляни виготовляли щось схоже на сучасну зубну пасту для чищення зубів, однак склад цього засобу був доволі дивним, пише Ancient Origins.

Головним компонентом виявилося порошкоподібне вугілля, отримане з різних джерел, включаючи кістки тварин та мушлі устриць. Це вугілля надавало пасті необхідні абразивні властивості для ефективного очищення зубів.

Також читайте: Археологи показали оселю доісторичних людей віком майже 17 тисяч років (фото)

Найбільш несподіваним інгредієнтом у складі виявилася людська сеча, яка містила аміак та надавала пасті властивості відбілювання. Поряд із тим, додавання порошку з мозку мишей відзначалося для покращення ефективності зубної пасти.

Що особливо цікаво, дослідження показали, що римляни використовували цю пасту не лише для чищення зубів, але і як ополіскувач для рота, що підтримував свіже дихання. Важливість приємного запаху з рота виявилася актуальною в давньоримському суспільстві.

Попри відмінність складу, давньоримська зубна паста свідчить про високий рівень гігієнічної свідомості наших предків. Це підтверджується результатами досліджень археологічних розкопок та знахідок людських останків.

Нагадаємо, у Мексиці знайшли конусоподібні гробниці з останками людей, яким понад 3000 років.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!