Археологи показали оселю доісторичних людей віком майже 17 тисяч років (фото)
Археологи з PALARQ Foundation і проєкту Міжнародного інституту доісторичних досліджень Кантабрії (IIPP) виявили добре збережену палеолітичну хатину в печері Ла-Гарма в Кантабрії, Іспанія.
Ця "хатина" була побудована 16 800 років тому і є одним з найкраще збережених доісторичних помешкань у світі. Як повідомляє HeritageDaily, це помешкання є овальним простором площею близько 5 квадратних метрів, відмежоване камінням і сталагмітами.
Читайте також: У водах Багамських островів знайшли уламки затонулого корабля зі скарбами (фото)
Оселя містить структуру з палиць і шкір, які притулялися до уступу печери. У центрі було вогнище, де відбувалися різноманітні повсякденні справи, такі як виготовлення знарядь з каменю, рогів і кістки, а також обробка предметів полювання.
Археологи знайшли тут понад 4600 предметі, у тому числі кістки оленів, коней і бізонів, 600 шматків кременю, знаряддя з рогів і кістки. Також були знайдені черепашки та унікально прикрашені кістки.
Чудовий стан збереження цього магдаленського середовища існування вимагав двох років міждисциплінарної роботи із застосуванням інноваційних неінвазивних методів, таких як 3D-картографування, аналіз ґрунту та радіовуглецеве датування.
Це відкриття має велике значення для розуміння способу життя груп мисливців-збирачів у середньому палеоліті на півночі Піренейського півострова, пише видання.
Зазначається, що Ла-Гарма є одним із найважливіших доісторичних місць у Кантабрії, включаючи, окрім залишків хатини, значні набори наскельних зображень, довгу стратиграфічну послідовність останніх 400 000 років та різноманітні пізніші археологічні контексти.
Нагадаємо, у Мексиці знайшли конусоподібні гробниці з останками людей, яким понад 3000 років.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!