русский
Суспільство

Ознаки нездорових стосунків: як розпізнати тривожні знаки

Владислав Москаленко

Ознаки нездорових стосунків: як розпізнати тривожні знаки
Ознаки нездорових стосунків. Джерело: UAportal

Нездорові стосунки можуть мати глибокий негативний вплив на тих, хто в них бере участь. У цій статті UAportal розглядає 5 головних ознак хворих стосунків, проливаючи світло на шкідливу динаміку, яка може виникнути в деяких парах.

Постійна критика та приниження

Однією з головних ознак нездорових стосунків є постійна критика та приниження між партнерами. Це включає в себе використання грубих слів, образ і приниження один одного, а також постійний пошук недоліків у діях один одного. Щоденна критика підриває самооцінку, призводить до образи і створює токсичні моделі спілкування.

Контролююча поведінка

Контроль у стосунках може проявлятися по-різному, і це тривожна ознака. Це може включати вимогу знати кожну деталь про місцезнаходження партнера або диктувати, з ким він може, а з ким не може проводити час. Контроль над поведінкою позбавляє партнерів самостійності та свободи, створюючи атмосферу страху і тривоги.

Читайте також: Три лайфхаки, які допоможуть покращити відносини: "5 мов кохання" та техніки спілкування

Постійні конфлікти

Постійний конфлікт без вирішення є яскравою ознакою нездорових стосунків. Хоча розбіжності та конфлікти є нормальною частиною будь-яких стосунків, переживати постійні невирішені конфлікти шкідливо. Здорові стосунки ставлять на перше місце пошук рішень і досягнення взаємовигідних компромісів, тоді як нездорові стосунки, як правило, призводять до постійних розбіжностей.

Емоційне або фізичне насильство

Насильство в будь-якій формі є абсолютно неприйнятним і свідчить про вкрай нездорові стосунки. Це включає в себе емоційне насильство, таке як маніпуляції, приниження, а також фізичне насильство, яке включає в себе насильство або залякування. 

Брак довіри та зрада

Довіра є основою здорових стосунків, а її відсутність може серйозно зашкодити благополуччю у стосунках. Хворі стосунки часто пов'язані з обманом, зрадою або постійним страхом бути зрадженим. Руйнування довіри перешкоджає емоційному зв'язку та ускладнює рух вперед і відновлення здорової динаміки.

Нагадаємо, ми розповіли про кілька практичних порад, які допоможуть парам зберегти пристрасть у шлюбі.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал !