русский
English
Лайфхаки

Як обрати якісну та ароматну мелену каву в магазині: поради експертів

Ігор Романько

Як вибрати хорошу мелену каву
Як вибрати хорошу мелену каву

Радує тенденція з кожним роком відмовлятися від розчинної кави на користь зернової. Як правило, якісна їжа та напої є не лише запорукою нашого здоров'я, але і складовою щастя.

Вибір правильної кави – це не лише вміння правильно заварювати, але і мистецтво обирати її на полицях магазинів. Якщо ви не впевнені, з чого почати, ось кілька корисних порад, про які повідомляє Ukr.Media.

Читайте також: Користь та шкода розчинної кави: що потрібно знати

Дата Обсмажування

Є ті, хто думає, що кава не має терміну придатності і може зберігатися десятиліттями. Але це глибоке заблудження. Як і будь-який інший продукт, кава може псуватися.

Важливо звертати увагу на дату обсмажування. Свіжі зерна надають напою приємний смак, а старі можуть дарувати неприємні відтінки.

Кавові зерна — як ягоди, і так само вони псуються. Тому краще заварювати каву протягом 7-21 днів після дати обсмажування.

Спосіб Обсмажування

Існує безліч методів обсмажування, і вони надають каві різноманітні смакові відтінки. Наприклад, горіховий чи шоколадний присмак можна досягти різними техніками.

Важливо випробувати різні варіанти обсмажування, щоб знайти той, який вам подобається найбільше.

Сорт і Обробка

Особливу увагу слід звертати на сорти кави. Арабіка вважається якіснішою за інші сорти. Купуючи зерна, краще обирати цільні, а не змелені, для більшої ароматності та тривалого зберігання.

Спосіб обробки також впливає на смак напою. Важливо знати, чи зерна були сушені на сонці, чи вони пройшли водну обробку.

Вибір Способу Приготування

Не всі сорти кави підходять для будь-якого способу приготування. Середні обсмажування та помел підійдуть для джезви, тоді як темне обсмажування та грубий помел краще використовувати у френч-пресі.

Еспресо вимагає найтемнішого обсмажування та тонкого помелу. Знання своїх вподобань та правильний вибір складових гарантує справжнє задоволення від чашки кави.

Нагадаємо, ми вже писали, які продукти не можна додавати в каву.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!