ukr
Русский
Наука

Рідкісний скарб середньовічних монет XI століття знайшов металошукач у Польщі: фото

Билім Олена

Рідкісний скарб середньовічних монет XI століття знайшов металошукач у Польщі: фото

Невеликий, але значний скарб середньовічних монет був знайдений поблизу міста Ілава на півночі Польщі. Він містить 13 монет і частин монет, більшість із них – хрестові денарії, срібні монети, викарбувані в Саксонії спеціально для торгівлі із західними слов’янами.

Одна з уламкових монет – брактеат XIII ст., викарбуваний Самбором II, герцогом Померанії, пише miamiherald.com.

Читайте також: У Британії археологи знайшли жіночі прикраси віком 3000 років (фото)

Монети названі на честь кавалерського хреста, який завжди знаходиться на реверсі цих денаріїв. Без будь-яких справжніх написів чи будь-яких інших посилань на рік карбування їх неможливо точно датувати, але їх виготовляли лише між 965 роком нашої ери та початком 12 століття. Вони мають незвично високі краї з обох сторін.

Рідкісний скарб середньовічних монет XI століття знайшов металошукач у Польщі: фото

Денарії були основною валютою на території сучасної Польщі в другій половині 11 століття. У Польщі було знайдено кілька скарбів хрестових денаріїв, найбільший з яких, виявлений у 1935 році в Слушкуві, центральна Польща, містив понад 12 500 монет.

За словами представника Острудського музею, розташування цього скарбу цікавим чином вписується в ідентифіковану структуру поселень південного мікрорегіону Єзьорака.

"Ми маємо там, серед іншого, прусську фортецю XI-XII століть, мережу відкритих поселень, різні типи земляних укріплень, які приписують Пруссії. Цей скарб доповнює наші знання про поселенську діяльність цієї зони", – зазначив археолог.

Металодетектори з Ілавської пошукової групи виявили скарб монет на схилі пагорба за містом. Згідно з польським законодавством, металодетектори мали дозвіл від землевласника та реставратора пам’яток на обшук місця.  

Нагадаємо, археологи показали оселю доісторичних людей віком майже 17 тисяч років.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!