ukr
русский

Чи можна відвідувати кладовище на Великдень: чому існують суворі заборони

Билім Олена

Чи можна відвідувати кладовище на Великдень: чому існують суворі заборони
Вшановувати пам'ять мертвих краще після свят

Великдень – одне з найважливіших свят у християнстві, яке символізує перемогу життя над смертю. В цей день віруючі відвідують церкви, готують святкові страви та збираються з сім'єю та друзями.

Однак виникає питання: чи можна ходити на цвинтар на Великдень?

Також вас зацікавить: Священник пояснив, чому на Великдень не варто ходити на цвинтар

Традиції та заборони

З давніх часів склалася традиція відвідувати могили померлих близьких на Великдень. Це пов'язано з тим, що цвинтарі зазвичай знаходились біля церков, і люди, які приходили до храму на службу, заодно йшли й на кладовище. З часом ця традиція закріпилась, хоча й не має під собою релігійних підстав.

Церква не забороняє, але й не рекомендує

Офіційна позиція церкви з цього питання нейтральна. З одного боку, Великдень – це свято радості та життя, а відвідування кладовища може викликати сум та тугу. З іншого боку, церква не заперечує важливості вшанування пам'яті померлих і не засуджує тих, хто йде на цвинтар у цей день.

Краще відвідати могили в інший день

Хоча відвідування кладовища на Великдень не є гріхом, церква рекомендує вірянам робити це в інші дні. Для цього є спеціальні дати – батьківські суботи та поминальні дні, зокрема Радониця. В ці дні віряни збираються на богослужіннях, а потім йдуть на кладовище, щоб прибрати могили, поминати померлих та розділити з ними радість Великодня.

Коли ж краще відвідати цвинтар?

Доглянути могили близьких можна за кілька днів до Великодня, в один із батьківських днів. На дев'ятий день після Великодня настає Радониця – день, коли віруючі відвідують могили померлих близьких та радіють їхньому новому вічному життю. Церква не обмежує віруючих у дні відвідування могил, тому можна зробити це в будь-який інший день, окрім Великодня.

На Великдень краще зосередитися на радості свята, а не на смутку за померлими. Можна помолитися за близьких, які вже відійшли у вічне життя, вдома або в церкві. Не обов'язково йти на цвинтар саме у цей день. Можна зробити це в будь-який інший час, коли вам буде зручно.

Пропонуємо дізнатися, що потрібно нести на кладовище на поминальні дні, а що ні.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!