ukr
Русский
English
Суспільство

Цикорій проти кави: порівняння смаку і впливу на здоров'я

Марина Грамович

Цикорій проти кави: порівняння смаку і впливу на здоров'я

UAportal підготував ретельне порівняння цикорію з кавою з точки зору їх смаку, користі для здоров'я та впливу на травлення. Розглядаючи ці аспекти, ми прагнемо допомогти читачам зробити усвідомлений вибір при виборі між цими двома популярними напоями.

Смак і вміст кофеїну

Цикорій є популярною альтернативою кави завдяки своєму унікальному смаку та корисним властивостям. І цикорій, і кава мають гіркий смак, але цикорій має трохи солодший і горіховий смак у порівнянні з різким смаком кави.

Крім того, цикорій не містить кофеїну, що робить його підходящим варіантом для людей, чутливих до кофеїну або тих, хто прагне зменшити його споживання. Кава, з іншого боку, відома своїм високим вмістом кофеїну, який може забезпечити швидкий заряд енергії.

Читайте також: Краще грайтесь зі спеціями: Від чого слід відмовитись, щоб зробити каву кориснішою

Вплив на травлення

Коли справа доходить до впливу на травлення, цикорій перевершує каву. Цикорій містить інулін, розчинну клітковину, яка діє як пребіотик, що живить корисні бактерії в кишківнику.

Це сприяє здоровому травленню, запобігає запорам і підтримує загальне здоров'я кишківника. Кава, з іншого боку, може мати проносний ефект і іноді може сприяти дискомфорту в шлунку та підвищенню кислотності, якщо її вживати в надлишку або на порожній шлунок.

Вплив на рівень цукру в крові

Однією з помітних відмінностей між цикорієм і кавою є їхній вплив на рівень цукру в крові. Цикорій містить інулін, який уповільнює всмоктування глюкози в кров. Це допомагає стабілізувати рівень цукру в крові та знижує ризик його стрибків і падінь.

Натомість кава має мінімальний вплив на рівень цукру, що робить її підходящою для людей з діабетом або тих, хто контролює рівень цукру в крові. Однак додавання підсолоджувачів до кави може призвести до різкого підвищення рівня цукру в крові.

Нагадаємо, ми вже писали, які продукти не можна додавати в каву.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!