ukr
русский
Polski

Навчання на робочому місці: його переваги та недоліки

Марина Грамович

Плюси та мінуси навчання на робочому місці

Навчання на робочому місці має як позитивні, так і негативні аспекти, які впливають на індивідуальний розвиток і професійне зростання. UAportal розповів про це детальніше.

Плюси навчання на робочому місці

  • Практичний досвід 

Навчання на робочому місці надає людям практичний досвід і навички, які неможливо легко отримати за допомогою традиційної академічної освіти. Це дозволяє людям вчитися на практиці, що призводить до повного розуміння роботи.

  • Зворотний зв'язок у режимі реального часу 

Стажери отримують негайний зворотний зв'язок від наставників та керівників, що дозволяє їм виправляти помилки та вдосконалювати свої навички в режимі реального часу. Це прискорює процес навчання та допомагає професійно розвиватися.

  • Побудова взаємин 

Навчання на робочому місці дає можливість стажерам будувати професійні стосунки з колегами, керівниками та наставниками. Ці взаємини можуть бути цінними для майбутнього кар'єрного розвитку та налагодження зв'язків.

Мінуси навчання на робочому місці

  • Відсутність формального навчання 

Під час навчання на робочому місці може бракувати структурованих формальних інструкцій, які надаються в академічних установах. Це призводить до потенційних прогалин у знаннях або теоретичному розумінні роботи.

  • Обмежений вплив 

Залежно від характеру роботи та навчальної програми, стажери можуть мати справу з обмеженим колом завдань, проєктів чи досвіду. Це може перешкоджати їхньому загальному розвитку навичок та професійному зростанню.

  • Залежність

Навчання на робочому місці іноді може призвести до більшої залежності від керівників або наставників. Це обмежує здатність працювати незалежно й критично мислити в реальному середовищі.

Раніше UAportal розповідав про плюси та мінуси педагогічної освіти.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!