ukr
русский
Лайфхаки

Як зрозуміти, що людина обманює: поради, що допоможуть викрити обман

Марина Грамович

Поради, що допоможуть викрити обман

Коли справа доходить до виявлення обману, дуже важливо знати ознаки, які вказують на те, що хтось може обманювати. UAportal розібрався в цьому. Проявляючи пильність і враховуючи надані поради, можна розвинути гостріше відчуття сприйняття, коли хтось може брехати.

Невідповідності

Намагаючись визначити, чи обманює людина, важливо звертати увагу на будь-які невідповідності в її поведінці або висловлюваннях. Шукати протиріччя в тому, що вона говорить або робить, а також будь-які розбіжності між її словами і діями.

Наприклад, якщо хтось стверджує, що заслуговує на довіру, але часто порушує обіцянки чи бреше про дрібниці, це може бути ознакою того, що він не є чесним.

Читайте також: Три лайфхаки, які допоможуть покращити відносини: "5 мов кохання" та техніки спілкування

Невербальні сигнали

Слід звертати увагу на мову тіла, вираз обличчя та тон голосу. Ознаками обману можуть бути уникнення зорового контакту, метушливість, надмірне потовиділення або раптова зміна тону голосу. Ці невербальні сигнали можуть вказувати на дискомфорт або нервозність, що може бути наслідком спроби приховати правду.

Однак важливо враховувати культурні відмінності та індивідуальні особливості невербальної комунікації, оскільки деякі люди можуть природно демонструвати поведінку, яка може бути неправильно витлумачена як ознака обману.

Підтвердження інших джерел

При наявності сумнівів слід звернутись до друзів, родичів або колег, які могли взаємодіяти з особою, яка підозрюється в обмані. Вони можуть надати додаткову інформацію або поділитися власним досвідом, який допоможе визначити, чи не обманює ця людина.

Однак важливо підходити до таких розмов з відкритим серцем і враховувати точки зору інших людей. Сприйняття та досвід кожного може відрізнятися, тому важливо зібрати кілька точок зору, перш ніж робити якісь висновки.

Нагадаємо, ми вже писали, як легко та швидко розкрити свій потенціал.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!