ukr
русский

Як кавову гущу використати в побуті: креативні лайфхаки

Владислав Москаленко

Практичні та корисні ідеї
Як максимально ефективно використати кавову гущу. Джерело: Pexels.com

Кавову гущу не обовʼязково викидати, адже вона може бути корисною для багатьох цілей. UAportal дізнався цінні поради, як ефективно її використати.

Очищення інструментів

При змішуванні кавової гущі з невеликою кількістю води утворюється паста, яку потім потрібно втерти в забруднену поверхню. Текстура кавової гущі допомагає видалити стійкі плями, залишаючи інструменти чистими та блискучими.

Ароматизація

Кавову гущу можна покласти в невелику миску або пакетик, щоб нейтралізувати запахи в закритих приміщеннях, таких як холодильник, шафа. Природні властивості кавової гущі дозволяють їй поглинати та усувати небажані запахи, залишаючи повітря свіжим. Щоб підсилити аромат, змішайте кавову гущу з кількома краплями ефірних олій, наприклад, лаванди або м'яти.

Читайте також: Як швидко очистити сковорідки від нагару за допомогою господарського мила: геніальний лайфхак

Відлущуючий скраб

Груба текстура кавової гущі діє як м'який скраб, ефективно видаляючи відмерлі клітини шкіри, а кокосова олія забезпечує зволоження шкіри. Використання цього скрабу, зробленого своїми руками, є економічно ефективним способом досягти гладкої та еластичної шкіри без необхідності використання дорогих магазинних засобів.

Використання в садівництві

Органічні речовини, що містяться в кавовій гущі, збагачують ґрунт важливими поживними речовинами, сприяючи здоровому росту рослин. Крім того, кавова гуща може слугувати природним засобом від шкідників, оскільки має сильний аромат, який ефективно відлякує певних комах і тварин, що можуть зашкодити рослинам.

Нагадаємо, ми вже писали, як відмити ванну.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!