ukr
русский
English

Унікально корисна зимова страва, продукти для якої є дома завжди

Світлана ФусСвітлана Фус

Унікально корисна зимова страва, продукти для якої є дома завжди
Унікально корисна зимова страва, продукти для якої є дома завжди

Якщо у вас немає ідей, що додати з овочів на обід – згадайте про квашену капусту та включіть ще моркву та цибулю, наприклад. Буде простий, корисний і смачний салат.

 

Квашена капуста є неймовірно корисною їжею. Через свої позитивні якості, квашену капусту можна вважати нашим "суперфудом". Хоча це і звучить незвично, тому що цей термін частіше стосується дорогих і екзотичних продуктів.

Дійсно, продукт багатий корисними фітохімічними речовинами, які сприятливо впливають на здоров'я, добре самопочуття та відіграють важливу роль в боротьбі з хворобами.

Чим вона унікальна?

Зберігає всі корисні властивості сирої капусти, так як не проходить термічну обробку.

Всі вітаміни і мікроелементи овоча зберігаються завдяки молочній кислоті, що виділяється бактеріями в процесі бродіння капусти. Вона ніби консервує їх.

В 300 грамах квашеної капусти ми маємо добову норму вітаміну С, що важливо для підтримання імунітету.

Всього 1 столова ложка квашеної капусти дає добову норму вітаміну К, який необхідний для нормального згортання крові.

 

Вітаміну P в квашеній капусті міститься в кілька разів більше, ніж у свіжому овочі.

Молочна кислота і клітковина цього "суперфуду" покращують мікрофлору і допомагають відновити здоровий баланс корисних бактерій в кишечнику, таким чином нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. Це також важливо для підтримки нормальної роботи імунної системи. Капусту можна вживати хворим на цукровий діабет (якщо при заквасці не використовувався цукор) і вагітним, особливо в період токсикозу.

Слід пам'ятати – квашена капуста не рекомендується при метеоризмі (вона збільшує газоутворення). А підвищена кислотність шлунка, загострення гастриту, виразкової хвороби шлунка, панкреатиту, хвороби нирок —протипоказання до введення цього продукту в раціон харчування.

Заправляйте салат з квашеної капусти рослинним маслом, але тільки пам'ятайте - вся добова норма його близько 30 г а також, що в 10 мл масла 90 калорій.

Джерело.