ukr
Русский
Лайфхаки

Пересаджування дерев узимку: чи безпечний цей процес

Билім Олена

Пересаджування дерев узимку: чи безпечний цей процес

Пересаджування дерев узимку – це один зі способів озеленення саду або ділянки "на майбутнє". Однак чи безпечний цей процес?

Деякі садівники вважають, що посадка дерев у грудні не має негативного впливу. Особливо це стосується великих дерев, які сформувалися і мають розвинену кореневу систему.

У чому ж переваги посадки взимку, повідомив Телеграм-канал "Дача. Сад та город". Зазначається, що зима – це найкращий час для пересадки дерев із закритим корінням. Оскільки дерево в стані спокою, всі процеси в ньому сповільнюються. Тому пересадка взимку проходить ефективно.

Читайте також: Як обрізати троянди під зиму, щоб наступного року вони виросли високими та пишними

Пересадка взимку дорослих рослин дозволить навесні приділити більше часу дрібним рослинам. Пересаджувати взимку рекомендують дерева у віці 4-10 років, але можна спробувати пересадити й більш дорослі дерева.

Однак є і деякі обмеження при пересадці дерев у грудні:

  • Проводити роботи потрібно в порівняно теплу пору. При сильному морозі гілки стають крихкими, що недобре при пересадці екземпляра.
  • Посадочне місце готують заздалегідь: ґрунт розпушують і засипають сухим листям або вкривають іншим матеріалом для захисту від холоду.
  • Посадковий матеріал має бути здоровий, із закритою кореневою системою.

Якщо ви вирішили пересадити дерево взимку, то дотримуйтесь цих порад, щоб убезпечити рослину.

Раніше садівники пояснили, які рослини треба обрізати у грудні. 

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!