ukr
Русский
Лайфхаки

Мінімум сажі та максимум тепла: Якими породами дерева краще топити піч

Ігор Романько

Які породи дерева найкраще підходять для розтопки

Вибір відповідних дров - це не лише забезпечення ефективного опалення, але і запобігання можливим проблемам з димоходом. Давайте розглянемо, які дерева гарантують максимальне тепло, тривале горіння, і як уникнути проблем з димоходом, а також які породи дерев краще уникати при топці.

Обравши правильні дрова, ви не лише насолоджуєтеся максимальним теплом, але й уникаєте проблем з димоходом, забезпечуючи ефективне та безпечне опалення, пише Главред.

Читайте також: Експерт розповів, як ефективно зігрітися, коли вдома немає опалення

Важливим аспектом ефективного опалення є вибір дерев з високою щільністю. Тверді породи, такі як дуб, відзначаються високою щільністю і довготривалим горінням, забезпечуючи при цьому максимальне тепло.

Ще однією важливою характеристикою є тривалість горіння. Породи, такі як яблуня, груша або бук, горять довго і стабільно, утримуючи тепло протягом тривалого часу.

Використання дерев з хвойними породами, такими як сосна чи ялина, може сприяти утворенню сажі та смоли в димоході. Це може привести до засмічення та зниження ефективності опалювальної системи.

Щодо топки, слід уникати м'яких порід, наприклад, сосни, які також можуть сприяти утворенню сажі та засміченню димоходу.

Нагадаємо, ми підготували декілька способів, які допоможуть вам зігрітися, якщо в домі немає центрального опалення.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!