ukr
Русский
Polski
English
Наука

Як приготувати найкращий та найсмачніший еспресо: відповідь науковців

Билім Олена

Як приготувати найкращий та найсмачніший еспресо: відповідь науковців

Еспресо – це один з найпопулярніших видів кави у світі. Його вишуканий смак і густа текстура роблять його ідеальним напоєм для початку дня або для втамування спраги в будь-який час.

Але як приготувати найкращий еспресо? Це питання, над яким мізкують любителі кави та професійні баристи вже багато років. Недавнє дослідження, проведене вченим з Університету Орегона та вулканологом Джошуа Мендесом Харпером, може дати відповідь на це питання, пише IFLScience.

Читайте також: 5 шкідливих звичок любителів кави, які можуть вкоротити їм життя

Дослідники виявили, що статична електрика, яка утворюється під час помелу кави, може негативно позначитися на якості еспресо. Це пов’язано з тим, що статична електрика може призвести до утворення грудок у меленій каві, що ускладнює рівномірну екстракцію.

Щоб розв'язати цю проблему, дослідники запропонували додавати невелику кількість води до меленої кави перед приготуванням еспресо. Додавання води зменшує статичну електрику, а також допомагає ущільнити мелену каву, що покращує екстракцію.

У своїх експериментах дослідники виявили, що додавання лише 20 мікролітрів води на грам меленої кави значно покращує якість еспресо. Еспресо, приготоване з меленої кави з додаванням води, було більш однорідним, густим і насиченим.

"Це дослідження має важливе значення для виробників кави та барист, оскільки воно показує, як можна покращити якість еспресо", – сказав Крістофер Хендон, старший автор дослідження.

Отже, якщо ви хочете приготувати найкращий еспресо, дотримуйтесь цих порад:

  • Використовуйте свіжообсмажену каву.
  • Змеліть каву безпосередньо перед приготуванням.
  • Використовуйте кавомолку з рівномірним помелом.
  • Додайте невелику кількість води до меленої кави перед приготуванням.

Завдяки цим порадам ви зможете приготувати еспресо, який здивує вас своїм смаком і ароматом.

Нагадаємо, ми вже писали, які продукти не можна додавати в каву.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!