ukr
Русский
English
Суспільство

Найхолодніша пустеля світу: топ-5 фактів про Антарктиду

Владислав Москаленко

Антарктида

Антарктида – це трепетне та інтригуюче місце на найпівденнішому краю Землі. Як одне з найзагадковіших місць на Землі, цей континент пропонує незрівнянні чудеса та досвід, що змінюють життя. UAportal підготував топ-5 фактів про Антарктиду.

Антарктида – величезне водне сховище

Антарктида стоїть в ряду своєрідних феноменів природи, бо утримує у собі неймовірні 60-90% світових запасів прісної води. Цей водяний ресурс зберігається у величезному крижаному покриві, що охоплює приблизно 14 мільйонів квадратних кілометрів, залишаючи лише 1% континенту без льоду. Ця унікальна особливість робить Антарктиду ключовим фактором у збереженні прісної води на планеті.

Крижана пустеля

Навіть при своєму крижаному покриві, Антарктида відноситься до пустельних територій. Це випливає з низької кількості опадів, які впливають на цей регіон – на Південному полюсі середня річна кількість опадів становить трохи більше 10 мм. Така мінімальна кількість опадів робить Антарктиду унікальною пустелею, що відрізняється від інших пустельних регіонів світу.

Читайте також: Як правильно спланувати поїздку, щоб нічого не забути: лайфхаки

Тепле минуле

У минулому Антарктида вражала своєю помірністю та теплом, де температура досягала близько 17°C. На цих землях колись процвітали зелені ліси, а динозаври різних видів мешкали в їхніх просторах, створюючи унікальний екосистемний баланс. Такі далекі від сучасності образи Антарктиди залишаються дивовижними свідченнями її минулого розвитку та природної різноманітності.

Швидке потепління

За останні п'ять десятиліть Антарктичний півострів пережив стрімке потепління, при цьому середня температура збільшилася на 3°C. Це радикальне змінення клімату вплинуло на екосистему регіону, зокрема на життя та умови існування численних колоній пінгвінів.

Забруднені часові пояси

У Антарктиді, де всі лінії довготи збігаються на Південному полюсі, складається особливе явище – відсутність чіткого часового поясу. Це феномен створює унікальні виклики для жителів цього континенту, які представляють різні куточки світу. Неіснуючий стандартний час створює непередбачувані умови для організації повсякденного життя й робить регулювання часу складним завданням.

Нагадаємо, UAportal підготував список найкорисніших порад для подорожей, які допоможуть заощадити час, гроші та сили.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал !