ukr
Русский
Polski
Лайфхаки

Як утеплити квартиру, якщо не буде опалення: ефективні поради

Владислав Москаленко

Як утеплити квартиру, якщо не буде опалення: ефективні поради

UAportal підготував вичерпний матеріал, який допоможе вам зорієнтуватися в проблемах, пов'язаних з недостатнім опаленням у вашій квартирі. Впроваджуйте ці стратегії, щоб забезпечити оптимальну ізоляцію та тривале тепло протягом холодних місяців.

Утепліть вікна та двері

Ущільнення вікон і дверей – ефективний спосіб утеплити квартиру за відсутності опалення. Для ущільнення щілин або тріщин між рамами та вікнами чи дверима можна використовувати ущільнювальну стрічку.

Цей метод допомагає запобігти проникненню холодного повітря і виходу теплого. Для створення бар'єра проти протягів також можна використовувати обмежувачі протягів або дверні завіси, що помітно допомагає підтримувати теплішу температуру в приміщенні.

Закрийте вікна тепловими шторами

Інвестиції в теплові завіси – ще одна практична порада для утеплення квартири без опалення. Ці штори спеціально розроблені для забезпечення ізоляції шляхом утримання повітря між вікном і шторою, тим самим запобігаючи втраті тепла.

Щоб досягти максимальної ефективності, переконайтеся, що штори закривають все вікно і виготовлені з важких матеріалів, таких як термоштори або штори з термопідкладкою. Вдень, відкриваючи їх, ви дозволяєте природному сонячному світлу нагрівати приміщення, а закриваючи їх на ніч, зберігаєте тепло.

Читайте також: Експерт розповів, як ефективно зігрітися, коли вдома немає опалення

Утепліть стіни

Покращення теплової ефективності ваших погано ізольованих стін значно покращує теплоізоляцію квартири. Можна легко встановити і зняти знімні пінопластові або скловолоконні панелі, щоб додати додатковий шар ізоляції, не пропускаючи холодне повітря назовні і пропускаючи тепле всередину.

Інший варіант – використання термо- або ізоляційних шпалер. Такі шпалери сприяють збереженню тепла у вашій квартирі в холодні місяці.

Використовуйте килими та покриття

Покриття підлоги килимами або покриттями протидіє впливу холодної підлоги, особливо коли немає опалення. Крім того, що вони додають затишку вашому приміщенню, вони забезпечують додатковий шар ізоляції, запобігаючи проникненню холодного повітря.

Обирайте товсті килимки з ізоляційних матеріалів, щоб зберегти ноги в теплі та зменшити тепловтрати через підлогу, тим самим зробивши вашу квартиру більш затишною.

Нагадаємо, ми підготували декілька способів, які допоможуть вам зігрітися, якщо в домі немає центрального опалення.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!